Даниил Медведев не скри задоволството си, че е успял да се наложи над силен тенисист като Григор Димитров на Индиън Уелс. Българинът отпадна на осминафиналите на турнира на твърди кортове от сериите Мастърс 1000.

Григор Димитров отстъпи с 4:6, 4:6 на №4 в световната ранглиста Даниил Медведев от Русия. Срещата продължи 77 минути.

Щастлив съм, че победих такъв страхотен противник в лицето на Григор. Да играя срещу него винаги е предизвикателство и съм доволен, че успях да го преодолея този път“, сподели руснакът.

Gulliver/GettyImages
8 снимки

По този начин Даниил Медведев вече води със 7-3 победи в преките срещи с Димитров.

С двете си победи в Калифорния българският тенисист ще увеличи актива си за световната ранглиста с 55 точки и има шанс да се изкачи с едно място нагоре до 12-та позиция, но това зависи и от представянето на американеца Томи Пол, който се класира за четвъртфиналите.

Следващият съперник на Медведев е седмият поставен Холгер Руне, който спаси мачбол, за да победи 12-ия поставен Тейлър Фриц с 2:6, 7:6(2), 6:3.