За втора поредна седмица Давид Гофен е на финал. След като за първи път успя да победи Григор Димитров, белгиецът имаше далеч по-лесна задача на полуфиналите в Ротердам и без проблеми отстрани квалификанта Пиер-Юг Ербер с 6:1, 6:3 за час и 16 минути.

Ербер сътвори големите изненади в „Ахой Арена“, побеждавайки Доминик Тийм на четвъртфиналите. Срещу Гофен обаче Ербер нямаше шанс.

Световният №11 продължи с великолепната игра, демонстрирана срещу Григор Димитров, и не позволи на съперника да си помисли за победата.

Ербер спечели трудно първия гейм в мача, но до края на първия сет не можа да вземе друг гейм.

Втората част бе по-равностойна, но Гофен нанесе своя удар за 3:1. При 5:2 белгиецът имаше два мачбола в сервиса на французина, но не успя да приключи мача още в него. Все пак общо четвъртият мачбол на третия в схемата бе реализиран и след 6:1, 6:3 Гофен си осигури място на големия финал.

В него съперник ще му бъде Жо-Вилфред Цонга, който победи в два сета Томаш Бердих.

С класирането си за неделния сблъсък Гофен най-сетне си осигури влизане в топ 10 за първи път в своята кариера. При победа във финала белгиецът дори ще се изкачи до седмо място в ранглистата.