Ясно е следващото препятствие пред Григор Димитров на Мастърса в Париж, ако се справи с първи си противник там. Той първо трябва да елиминира представителя на домакините Ришар Гаске тази вечер, за да срещне на осминафиналите Джон Иснър.

Американецът, който миналата игра на финала на последния за годината Мастърс 1000, стигна до този етап с победа над Диего Шварцман. Той го победи в трисетов трилър със 7:6, 6:7, 6:3 за над 150 минути на корта.

Всичко можеше да свърши далеч по-рано, но Иснър изпусна три мачбола във втория сет и всичко трябваше да се реши в третата част. В нея се стигна до един-единствен пробив в полза на американеца и той се поздрави с успеха.

Интересното е, че пробивът в подаването на аржентинеца в осмия гейм на третия сет беше и единственият за целия двубой. Но напълно достатъчен, за да прати върлината с бомбен сервис от САЩ на осминафиналите.