Водачът в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) се класира за финала на турнира по тенис в София с награден фонд 463520 евро. 18-ият в световната ранглиста Баутиста Агут се наложи над шестия поставен Жил Мюлер (Люксембург) със 7:6(5), 6:4, за да запише 11-ата си победа в 13 мача от началото на сезона.

Испанецът не допусна пробив в мача и стигна до втория си финал от началото на сезона след 95 минути игра в зала "Арена Армеец".

Баутиста Агут спечели оспорвания първия сет със 7:5 точки в тайбрека, а във втората част реализира ранен пробив, след което поведе с 3:1 и запази аванса си до края. 27-годишният испанец, който за първи път в кариерата си е номер 1 на турнир на АТП, проби в десетия гейм на първия сет, се стреми към четвърта титла в кариерата си и втора за сезона след трофея в Оклънд през януари.

В мача за трофея в София утре той очаква победителя от срещата между Виктор Троицки (Сърбия) и Мартин Клижан (Словакия), които играят по-късно днес. /БТА