Стефанос Циципас загуби от Яник Ханфман още във втори кръг на АТР 250 турнира в Майорка. Гръцкият тенисист, който зайзе да защитава титлата си от миналата година, отстъпи с 4-6, 6-3, 2-6.

По-рано през деня Циципас прекрати преждевременно тренировката си, защото имаше болки в дясната китка. Впоследствие излезе за мача си, но не беше на необходимото ниво.

Световният №5 спечели една от първите осем точки в мача срещу Ханфман, като допусна ранен брейк, който така и не успя да навакса до края на първия сет.

Във втората част Циципас спаси подаването си от 0-40 във втори гейм, а в осмия успя да пробие, реализирайки единствената си точка за пробив до този момент. Това му позволи да сервира при 5-3 за изравняване на сетовете и Стефанос се справи – 6-3.

В четвъртия гейм на решителния сет Ханфман проби за 3-1 в своя полза, а в осмия направи нов брейк за 6-2.

На четвъртфиналите германецът ще срещне ветерана Фелисиано Лопес, който победи със 7-6(6), 1-6, 6-3 Джордан Томпсън от Австралия. Испанецът играе последен турнир в кариерата си. По трибуните отново бяха Рафаел Надал и другите най-близки хора на Лопес

Бившият №12 е петкратен шампион от Купа „Дейвис“ (2004, 2008, 2009, 2011 и 2019) и има седем трофея на сингъл, четири от които на трева. При тандемите има шест отличия – през 2019 г. на 37 години той триумфира и на сингъл, и на двойки в Куинс, а през 2016 спечели Ролан Гарос, заедно с Марк Лопес.