Канадецът Денис Шаповалов се класира за финала на турнира по тенис на твърда настилка от сериите АТП 250 в Сеул (Република Корея) с награден фонд 1 117 930 долара.

Поставеният под номер 4 Шаповалов надделя над осмия в схемата Дженсън Бруксби (САЩ) със 7:5, 6:4 за 95 минути.

Канадецът преодоля пасив от 1:3 в първия сет, но след серия от четири поредни гейма направи обрат 5:3. Той допусна пробив, сервирайки за първата част, но в 11-ия гейм взе подаването на съперника си, след което след 7:5 поведе в резултата.

Във втората част Шаповалов направи пробив за 5:4 и в следващия гейм затвори срещата с третия си мачбол.

БТА / BTA
13 снимки

На финала канадецът ще играе с японеца Йошихито Нишиока, който елиминира Александър Ковачевич (САЩ) с 6:3, 4:6, 6:3 за близо два часа на корта.

В решителния трети сет Нишиока поведе с 4:1 и без проблеми стигна до крайния успех.