Филип Колшрайбер и Роберто Баутиста Агут си осигуриха победи в два сета и се класираха за 2-ия кръг на турнира по тенис в Дубай.

Колшрайбер остави настрана спомените за драматичната си загуба на същия турнир миналата година и се справи с 6:4, 6:2 с френския квалификант Глеб Сахаров. През 2017-а година Колшрайбер спаси седем мач-пойнта, но не успя да удържи Анди Мъри на четвъртфинал. И явно германецът няма как да забрави този мач, твърди ДПА.

"Всеки, който следи тениса, ми напомня за тази среща", заяви 34-годишният Колшрайбер.

Днес обаче той спечели за 73 минути, като направи пет аса и четири пъти проби подаването на противника.

Испанецът Баутиста Агут, номер 3 в схемата, отстрани Флориан Майер (Германия) с 6:3, 6:4 за 76 минути и сложи край на серията си от три поредни поражения.

Гръцкият младок Стефанос Циципас отстрани Михаил Кукушкин от Казахстан с 6:2, 6:7 (5), 6:3. Финалистът от 2016-а година Маркос Багдатис победи Виктор Троицки (Сърбия) със 7:5, 6:2, а Робин Хаазе (Холандия) се справи с френския квалификант Кантен Али със 7:5, 2:6, 6:4.

Утре в програмата на турнира се включва и Григор Димитров, който ще играе с тунизиеца Малек Жазири./БТА