Фабио Фонини зае последното място на полуфиналите на Мастърса в Монте Карло. Това стана след обрат срещу Борна Чорич - 1:6, 6:3, 6:2.

31-годишният италианец спаси 5 от осемте шанса за пробив на съперника си, за да стигне до своя втори полуфинал в Княжеството след час и 59 минути игра.

За Фонини това бе още един страхотен обрат от началото на турнира, след като още в първи кръг победи Андрей Рубльов, след като губеше с 4:6, 1:4. В четвъртък пък той отстрани №3 в света Александър Зверев.

Фонини имаше пет поредни загуби на клей, но сега се класира за третия си полуфинал на ниво Мастърс 1000. В битка за влизане на финала обаче негов съперник ще бъде 11-кратния шампион Рафаел Надал.  Фонини е спечелил само три от 14-те си двубоя срещу испанеца като и трите са през 2015-а.