Осмият поставен в основната схема на турнира Garanti Koza Sofia Open Мартин Клижан започна с победа участието си в зала "Арена Армеец". Словакът разби руснака Андрей Кузнецов за малко повече от час на корта с 2:0 сета (6:0, 7:6).

Така Клижан продължава напред в надпреварата на осминафинал. Той е сред евентуалните съперници на Григор Димитров на полуфиналите в София, но за да се стигне до там, ще трябва да елиминира водача в схемата Доминик Тийм на четвъртфинал.

Иначе словакът просто размаза съперника си в първия сет, в който му позволи да запише само 11 точки в актива си. Затова логично би с 6:0 и поведе с един сет преднина. Втората част обаче беше далеч по-завързана.

Двамата се пробиха по веднъж и логично се стигна до тайбрек. В него Клижан дръпна с 6:3 и реализира втория си мачбол, за да победи със 7:4 в дългия гейм и да си осигури място във втория кръг, където чака победителя от мача между Марко Чиудинели от Швейцария и Марсел Брандс от Германия.