Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов преодоля квалификациите на турнира по тенис на червени кортове от сериите Чалънджър в италианския град Неапол с награден фонд 42500 евро и гостоприемство.

Поставеният под номер 8 в пресявките Кузманов победи драматично представителя на домакините Омар Джакалоне с 4:6, 6:4, 6:4 след 2:31 часа игра. В първия кръг на основната схема ще срещне Мариуш Копил.

Пловдивчанинът загуби първия сет и допусна ранен пробив пасив във втория, но успя веднага да изравни за 1:1, а след това стигна и до пълен обрат, след като отново взе подаването на съперника в десетия гейм.

В решаващата трета част Кузманов на два пъти изоставаше с пробив при 0:1 и при 3:4, но със серия от три поредни гейма в края се класира за основната схема на надпреварата.
Така той заработи 440 евро и 5 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 329-ото място. /БТА