Националите на България за купа "Дейвис" Димитър Кузманов и Александър Лазов се класираха за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 10 хиляди долара.

Поставеният под номер 1 Кузманов победи убедително с 6:2, 6:3 Нерман Фатич (Босна и Херцеговина) след 70 минути игра. Шестият в схемата Лазов пък се справи с представителя на домакините Алтуг Челикбилек с 5:7, 6:2, 6:3.

Левичарят от Пазарджик пропиля аванс от 3:1 гейма в първия сет, в който допусна обрат, но до края доминираше и стигна до крайната победа след 2:09 часа игра. 19-годишният Челикбилек е трета ракета на Турция, който е съперник на България в първия кръг от група 2 на купа "Дейвис" в зона Европа/Африка от 4 до 6 март в Анкара.

Лазов ще играе срещу номер 4 Никълъс Шолц от Южна Африка за място на полуфиналите. С победите си днес двамата българи заработиха по 2 точки за световната ранглиста и по 292 долара./БТА