Белгиецът Давид Гофен спечели турнира по тенис в японската столица Токио с награден фонд 1,7 милиона долара и от утре ще се завърне в топ 10 на световната ранглиста.

Поставеният под номер 4 Гофен победи французина Адриан Манарино с 6:3, 7:5 във втория си пореден финал в японската столица.

26-годишният белгиец стартира силно и поведе с 4:1 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част реализира обрат от 2:4 гейма, за да стигне до четвърти трофей в кариерата си.

Гофен е в серия от девет поредни победи, след като през миналата седмица триумфира и в надпреварата в китайския град Шънчжън. Така той събра 3055 точки и ще се изкачи с една позиция до десетата в света от понеделник, с което ще изравни най-доброто си класиране.

Манарино пък за първи път достигна до мач за титлата в турнир от сериите "АТП 500", но остана без трофей и след четвъртия финал в кариерата си. /БТА