Поставеният под номер едно в схемата Давид Ферер трябваше да хвърли доста усилия, за да си осигури класиране за четвъртфиналите на Откритото първенство на Португалия. Испанецът се нуждаеше от всичките три сета, за да се справи с французина Едуардо Роже-Васелин – 6:4, 4:6, 6:3.

Следващият съперник на 31-годишния Ферер ще бъде Виктор Ханеску от Румъния, който се наложи със 7:6 (2), 6:4 над шестия в схемата Беноа Пер.

Испанецът имаше шанс да приключи всичко още във втория сет, когато водеше с 4:2, но тъкмо в този момент загуби концентрация и позволи на Роже-Васелин да се върне в мача. „Загубих този гейм, а оттам и сета. После ми бе трудно да го пробия в третия“, обясни той. „Стана добър мач, но определено ще трябва да вдигна нивото си за следващия опонент.“

Ферер, който участва в Португалия за първи път от 2009 година насам, се нуждаеше от почти 2 часа, за да пречупи съпротивата на френския си съперник.