Най-силният американски тенисист в момента Джон Иснър стартира с победа участието си на турнира от Мастърс сериите в Шанхай. Четвъртфиналистът от Пекин миналата седмица сега също започна успешно.

Северноамериканецът се наложи над един от най-ярките таланти в Тура, австралиеца Алекс де Минор. Интересно е да се отбележи, че преди началото на срещата букмейкърите даваха предимство на австралиеца, но Иснър спечели мача с 2:0 сета.

В първия сет пробиви нямаше и логично се стигна до тайбрек. Там Иснър беше по-добрия и затвори частта с  7:1 точки. Вторият сет също беше равностоен,  но в деветия гейм Иснър направи решителен пробив, след което на свой сервис затвори мача.

След 7:6, 6:4 американецът си осигури място във втория кръг на турнира. Мачът продължи час и 23 минути, като това беше втори мач между двамата и втора победа за Големия Джон.

Автор: Делян Калинков