Българинът Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Харлинген (САЩ) с награден фонд 25 хиляди долара. 18-годишният квалификант стартира с успех в основната схема над представителя на домакините Феликс Коруин с 6:3, 6:3 за 91 минути.

Българинът взе първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част реализира ключов пробив за 5:3, след което затвори мача при собствен сервис. За място на четвъртфиналите той ще срещне поставения под номер 8 Андрю Уотсън (Великобритания).

Андреев, който заработи 1 точка за световната ранглиста и 258 долара, през тази седмица се завръща на корта след три месеца и половина отсъствие заради лечение на контузия на лявата китка, но вече болката е отминала.

Той за последно игра на юношеския "Ролан Гарос" в началото на юни, когато се отказа на осминафиналите заради травмата. /БТА