Винъс Уилямс се класира за полуфиналите на Уимбълдън, след като се наложи над номер 5 в основната схема Светлана Кузнецова с 6:3, 6:4.

27-годишната американска тенисистка, която е 23-та поставена в турнира, стигна до победата за 85 минути.

Двубоят противопостави една на друга две от най-агресивните състезателки в надпреварата и това пролича още в началото. Въпреки това трикратната шампионка от надпреварата през 2000, 2001 и 2005 година направи 23 печеливши удара и доминираше през цялата среща.

След ранен пробив американката дръпна с 4:1, след което затвори сета с 6:3 за по-малко от половин час. Тя отново проби рано във втората част, но Кузнецова успя да изравни за 3:3. Уилямс взе следващите два гейма, за да поведе с 5:3, а след това приключи срещата с четвъртия си мачбол, след като рускинята прати топката в аут.

За място на финала Винъс ще спори срещу победителката от мача Ана Иванович (Сърбия) - Никол Вайдишова (Чехия).

В другия полуфинал се срещат номер 1 в схемата Жустин Енен (Белгия) и Марион Бартоли (Франция).