Първата ракета на България Виктория Томова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в японския град Осака с награден фонд 823 хиляди долара.

Квалификантката Томова поизмъчи представителката на домакините и доскорошна номер 1 в света Наоми Осака, но загуби с 5:7, 3:6 след час и половина игра.

Софиянката започна силно и поведе с 3:0 срещу водачката в схемата с два пробива преднина. Двукратната шампионка от Големия шлем успя да изравни за 4:4, след което реализира нов брейк в 12-ия гейм, с което спечели първия сет.

Във втората част Томова отново взе ранен пробив аванс при 2:0, но след това Осака спечели пет от следващите шест гейма, а с това и мача.

Българката все пак си осигури 11640 долара и 73 точки за световната ранглиста, в която ще се завърне в топ 150 през следващата седмица.