Швейцария защити титлата си на турнира по тенис за смесени отбори "Хопман Къп" в Пърт (Австралия). В повторение на миналогодишния финал Роджър Федерер и Белинда Бенчич надделяха отново над Александър Зверев и Анжелик Кербер - този път с 2:1 победи, за да грабнат трофея.

37-годишният Федерер даде аванс на швейцарците след категорично 6:4, 6:2 над Зверев, записвайки 22-ата си поредна победа на сингъл на състезание в Австралия.

Кербер изравни след 6:4, 7:6(6) над Бенчич. Така новият шампион трябваше да бъде определен с решаващ мач на смесени двойки, а Швейцария стигна до успеха с 4:0, 1:4, 4:3(4).

Федерер сервираше за титлата при 3:2 гейма в третия сет, но допусна пробив, а след това в тайбрека Германия стигна до мачбол при 4:3 точки, но с две добри разигравания след подаване на Федерер швейцарците все пак спечелиха.

Така Швейцария стана първият отбор, който защитава титлата си в турнира, след САЩ през 2003-2004 година./БТА