Анжелик Кербер победи трудно с 6:4, 7:6 (6) Белинда Бенчич и изравни резултата до 1:1 във финална между Германия и Швейцария от турнира по тенис за смесени отбори "Хопман Къп", който се провежда в Пърт (Австралия).

30-годишната германка поведе в резултата след пробив още в първия гейм на първия сет, а във втората част двете тенисистки допуснаха много грешки, като се стигна до тайбрек. В него шампионката от "Уимбълдън" през 2018 година победи трудно с 8:6.

По-късно в събота е мачът на двойки, който ще определи крайния победители в надпреварата.

В първия двубой на сингъл Роджър Федерер победи Александър Зверев с 6:4, 6:2 и даде аванс в полза на Швейцария.

Швейцарците спечелиха турнира "Хопман Къп" през миналата година, след като на финала победиха Германия./БТА