Защитаващата титлата си и световната номер 1 Серина Уилямс (САЩ) стартира с победа на силния турнир по тенис на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 4 236 425 долара.

Уилямс, номер 1 в схемата, се класира за третия кръг след победа над германката Андреа Петкович с 6:2, 6:2 за 76 минути.

32-годишната американка направи пет пробива и допусна един. Миналата седмица Уилямс се отказа преди четвъртфиналния си мач срещу Петра Квитова от турнира в Мадрид заради мускулна контузия на бедрото на левия крак.

Следващата съперника на Уилямс е Варвара Лепченко (САЩ), което се наложи над сънародничката си Слоун Стивънс с 6:2, 6:2.

Четвъртата в схемата Симона Халеп (Румъния) победи Медисън Кийс (САЩ) с 5:7, 6:0, 6:1.