Динара Сафина спечели първата си титла, след като се изкачи на първо място в ранглистата при жените. Тя спечели финала в Рим с награден фонд 2 милиона долара, след като се справи със сънародничката си Светлана Кузнецова с 6:3, 6:2.

Така Сафина си върна на Кузнецова за загубата на финала на Порше Гран При в Щутгарт миналата седмица. Освен това, Сафина има още два загубени финала през тази година.

Номер 1 в женския тенис приключи първия сет за 43 минути, след като демонстрира здрав сервис. Във втория сет тя спечели пет поредни гейма, а Кузнецова допусна поредица от непредизвикани грешки. Сафина реализира третия си мач-пойнт в 8-ия гейм на втората част и така се поздрави с първа победа от 20-и април насам.