Каролина Плишкова (Чехия) победи сънародничката си Маркета Вондроушова и се класира за полуфиналите на силния турнир по тенис в Маями с награден фонд с награден фонд 9 милиона долара.
Поставената под номер 5 Плишкова елиминира 59-ата в класацията на УТА Вондроушова с 6:3, 6:4 за 1:21 часа.

Бившата номер 1 в света не остави съмнения в превъзходството си над Маркета Вондроушова. Плишкова стигна до ранен пробив в първия сет и стигна до успех с 6:3. Във втората част Вондроушова поведе с 3:0, но след това настъпи срив в нейната игра и опитната и противничка обърна до 5:3.

Маркета взе своя сервиз на 30, а при последвалото подаване на Плишкова пропусна две възможности да изравни резултата, което подпечата загубата в мача.

За място на финал Кристина Плишкова ще играе със Симона Халеп (Румъния), която отстрани Цян Ван (Китай) след 6:4, 7:5. /БТА