Двукратната шампионка Симона Халеп (Румъния) се класира за полуфиналите на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 7 милиона евро. Третата поставена Халеп елиминира номер 9 Ашли Барти (Австралия) със 7:5, 7:5 за 92 минути.

Румънката направи по два пробива във всеки сет, но и два пъти в мача загуби подаването си.

Халеп, която спечели титлите през 2016 и 2017, достига до полуфиналите в Мадрид за четвърти път в кариерата си.

"Да играя на полуфиналите е много добър резултат за мен. Наслаждавам се тук всеки път, харесвам кортовете. Когато съм щастлива мога да покажа най-добрия си тенис", каза Халеп.

В спор за място на финала румънката ще играе срещу швейцарката Белинда Бенчич, която елиминира водачката в схемата Наоми Осака (Япония) с 3:6, 6:2, 7:5 за 2:11 часа.

Осака водеше с 5:3 в третия сет, но Бенчич направи обрат след четири поредни гейма и спечели двубоя.

Швейцарката се класира за полуфиналите в Мадрид за първи път в кариерата си.

След поражението Наоми Осака може да загуби първото си място в световната ранглиста на УТА, ако Симона Халеп спечели титлата в Мадрид.

Шампионката от миналата година Петра Квитова (Чехия) победи късно снощи Каролин Гарсия (Франция) с 6:3, 6:3 и на четвъртфиналите по-късно днес ще играе срещу миналогодишната финалистка и номер 7 в схемата Кики Бертенс (Холандия)./БТА