Водачката в схемата Наоми Осака (Япония) и двукратната шампионка Симона Халеп (Румъния) се класираха за третия кръг на силния турнир по тенис на червени кортове в испанската столица Мадрид с награден фонд 7 милиона евро.

Осака победи трудно участващата с "уайлд кард" Сара Сорибес Тормо (Испания) със 7:6(5), 3:6, 6:0 за 2:35 часа.

В първия сет двете си размениха по два пробива, а в тайбрека Осака поведе с 5:1 и спечели със 7:5, въпреки че Тормо се доближи до 6:5.
Във втората част японката поведе с 2:0 и 3:2, но след това загуби четири поредни гейма. В третия сет Осака не даде нито гейм на съперничката си и стигна до крайния успех.

В третия кръг съперничка на Осака ще бъде Александра Саснович (Беларус), която победи Ана Каролина Шмиедлова (Словакия) с 6:2, 6:2 за 74 минути.

Двукратната шампионка в Мадрид Симона Халеп победи Йохана Конта (Великобритания) със 7:5, 6:1 за 89 минути.

В първия сет Халеп преодоля пасив от 1:3 и с пробив в 12-ия гейм поведе в резултата. Във втората част тя взе първите четири поредни гейма и без проблеми затвори мача.

В третия кръг румънката ще играе срещу Виктория Кузмова от Словакия.

Една от фаворитките в турнира Анжелик Кербер пък се оттегли преди първия си мач заради контузия. Така нейната съперничка Петра Мартич продължава напред без игра.