Българката Елица Костова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Анин (Китай) от сериите 125К на WTA с награден фонд 125 хиляди долара.

Костова загуби от поставената под номер 1 представителка на домакините Шуай Чжан с 6:4, 2:6, 1:6 за два часа игра.

Българката стартира силно и след два поредни пробива поведе с 3:0, което се оказа достатъчно за спечелването на първия сет.

В последствие обаче 42-ата в света Чжан доминираше. Тя поведе с 4:0 във втората част, за да изравни резултата, а след това взе първите пет гейма в третата по пътя си към крайния успех.

Костова все пак заработи 1050 долара и 1 точка за световната ранглиста, в която заема 251-ата позиция през тази седмица./БТА