Швейцарката Белинда Бенчич започна с победа участието си на турнира по тенис на трева в Майорка, Испания.

В двубой от първия кръг поставената под номер 3 в схемата Бенчич надигра шведката Ребека Петершон със 7:5, 6:4. Успехът обаче не дойде никак лесно за Бенчич, която имаше страшно много проблеми на свой сервис, най-вече в първия сет, в който трябваше да наваксва пасив от 3:5 гейма.

Във втората част Бенчич подобри играта си и след като спаси четири възможности за пробив в деветия гейм, в десетия успя да реализира такъв, с който да вземе мача.

Поставената под номер 7 София Кенин от САЩ също се класира за втория кръг. Кенин победи само за 72 минути белгийката Кирстен Флипкенс с 6:2, 6:3.

От турнира обаче отпадна осмата поставена Катержина Синякова. Чехкинята допусна загуба с 2:6, 6:3, 3:6 от белгийката Алисън ван Ойтванк.

С турнира се сбогува и олимпийската шампионка Моника Пуиг. Пуерториканката отстъпи с 4:6, 5:7 пред представителката на Австралия Айла Томлянович. /БТА