Виктория Азаренка от Беларус се класира за първи път в кариерата си за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Поставената под номер 7 Азаренка победи деветата в схемата Вера Звонарьова от Русия с 4:6, 6:4, 6:0 след 2:28 часа игра, информира БТА.

Звонарьова, полуфиналистка от миналия сезон, имаше аванс от сет и 4:2 във втория, но след това 20-годишната състезателка от Беларус спечели 10 поредни гейма, а с това реализира и пълен обрат в мача.

Азаренка, която пласира с 37 печеливши удара в двубоя, ще срещне номер 1 в света и защитаваща титлата си Серина Уилямс (САЩ) за място на полуфиналите.

Уилямс, четирикратна шампионка през 2003, 2005, 2007 и 2009 година, по-рано днес наниза 10 аса и разби представителката на домакините и номер 13 в схемата Саманта Стосър с 6:4, 6:2 само за 65 минути.

В другия четвъртфинал в горната част на схемата ще се изправят Винъс Уилямс (САЩ) и китайката На Ли.

Номер 16 На Ли пък за първи път ще играе на четвъртфинал след изненадващ успех с 6:4, 6:3 над четвъртата в схемата Каролин Вознячки от Дания.