Защитаващата титлата си Ким Клайстерс (Белгия) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Поставената под номер 11 Клайстерс разби французойката Стефани Форец с 6:0, 6:1 след само 47 минути игра.

Белгийката беше изключително стабилна през цялата среща и не даде никакви шансове на съперничката си. Тя пласира 16 печеливши удара срещу само 2 на Форец.

За място на осминафиналите Клайстерс ще срещне 20-ата в схемата словачка Даниела Хантухова, която победи трудно Лесия Цуренко (Украйна) с 4:6, 6:4, 6:3.

Миналогодишната финалистка На Ли (Китай) също продължава напред.

Номер 5 Ли разби участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Оливия Роговска с 6:2, 6:2 за 62 минути.

Следващата съперничка на китайката ще бъде Анабел Медина Гаригес (Испания). Испанката разби Олга Говорцова (Беларус) с 6:1, 6:0.

Водачката в световната ранглиста Каролине Возняцки от Дания имаше проблеми само във втория сет срещу Анна Татишвили (Грузия).

Возняцки спечели с 6:1, 7:6(4), като във втората част, която продължи 81 минути, датчанката навакса пасив от 3:5 гейма. В тайбрека тя взе аванс от 5:2 точки и нямаше проблеми да затвори мача.

Возняцки ще срещне румънката Моника Никулеску в третия кръг.

Поставената под номер 31 Никулеску се наложи над Полин Парментие (Франция) с 4:6, 6:4, 6:1.