Каролине Возняцки победи със 7:6(2), 6:1 американката Дейниъл Колинс в среща от първия кръг на откритото първенство на Франция. Шампионката от Мелбърн не се затрудни особено с дебютантката на "Ролан Гарос" и спечели срещата в рамките на час и 37 минути. "Когато спечелиш титла от Големия шлем, играеш на останалите три турнира през годината далеч по-спокойно", обясни датчанката.

Возняцки допусна малко грешки срещу Колинс и го направи само в началото на мача, когато американката спечели два пробива. Датчанката обаче ги върна и спечели на два пъти подаването на Колинс в тайбрека, без да загуби собствен сервис. Във втория сет Возняцки загуби само едно разиграване в първите три гейма, стигна до три пробива и спечели срещата с втория мачпойнт.

Следващата й съперничка е испанската квалификантка Жоржина Гарсия Перес, който победи Далила Якупович с 6:3, 6:4. Американката Коко Вандевеге надигра с 6:4, 6:4 германката Лаура Зигмунд, а хърватката Дона Векич победи с 6:2, 6:4 украинката Катерина Бондаренко.