Шампионката от Откритото първенство на Австралия Каролине Возняцки се класира за четвъртия кръг на "Ролан Гарос". Датчанката разгроми Полин Парментие (Франция) с 6:0, 6:3 за 78 минути.

Возняцки спечели първите 11 гейма в мача, след което загуби три поредни, но това не се оказа фатално. Срещата беше прекъсната за кратко заради дъжд при резултат 2:0 за Возняцки и 40:40 във втория сет.

Следващата съперничка на датчанката е номер 14 Даря Касаткина (Русия), което елиминира Мария Сакари (Гърция) с 6:1, 1:6, 6:3 за 1:37 часа.

Поставената под номер 4 в схемата Елина Свитолина от Украйна отпадна в третия кръг. Свитолина загуби от румънката Михаела Бузарнеску с 3:6, 5:7 за 1:37 часа.
Украинката, която защити титлата си в Рим преди две седмици, пласира само 11 печеливши удара срещу 31 за съперничката си.

30-годишната Бузарнеску ще играе срещу Медисън Кийс (САЩ) в четвъртия кръг. Тя дебютира в основната схема на "Ролан Гарос", след като през 2012-а игра в квалификациите. Преди Париж румънката няма спечелен мач от турнир от Големия шлем.

Номер 26 Барбора Стрицова (Чехия) победи сънародничката си Катерина Синякова с 6:2, 6:3 и също продължава напред./БТА