Втората ракета на България при дамите Виктория Томова се класира за втория кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ по тенис.

В двубой от първия етап на пресявките 22-годишната Томова победи американката Ирина Фалкони с 6:1, 6:7(2), 6:2.

Томова започна отлично срещата и спечели първия сет за едва 28 минути, след като взе безпроблемно първите 4 гейма.

Във втория сет грешките от страна и на двете тенисистки се увеличиха, което бе в ущърб на българката и в крайна сметка тя отстъпи след тайбрек с 2:7 точки.

Подобно на първия сет обаче, в третия Томова отново имаше голямо предимство и успя да спечели 4 поредни гейма, с които доведе резултата до 5:1, а няколко минути по-късно спечели и мача си.

В следващия кръг на квалификациите Томова ще играе с победителката от мача между Барбора Крейчикова (Чехия) и Полона Херцог (Словения)./БТА