Виктория Томова претърпя загуба на полуфиналите на турнира по тенис на червени кортове в унгарската столица Будапеща с награден фонд 100 хиляди долара.

Българката допусна поражение от Данка Ковинич от Черна гора с 4:6, 7:6 (3), 6:3 след здрава битка продължила близо 2 часа и половина игра.

Ковинич поведе рано в първия сет и успя без проблем да го спечели с 6:4. Във втората част черногорката реализира ранен брейк, а при 5:4 получи възможността да сервира за спечелването на мача.

Поставената под номер 8 в схемата българка обаче показа хладнокръвие и успя да пробие своята съперничка, с което вкара частта в решаващ тайбрек. В него Томова бе безапелационна и спечели със 7:3 точки, за да изравни резултата в сетовете.

Третата част премина под пълната доминация на Ковинич, която реализира два пробива, което в крайна сметка й осигури и победата в срещата. /БГНЕС