Защитаващият титлата си Стан Вавринка се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 3 в схемата швейцарец победи Алберт Рамос (Испания) с 6:2, 6:1, 7:6(7). Вавринка нямаше проблеми в първите два сета срещу Рамос, които взе след само 59 минути игра. Единствено в третата част се стигна до тайбрек, който той спечели с 9:7 точки. Швейцарецът направи пет пробива в двубоя и записа 49 печеливши удара. Така Вавринка записа седми успех в седем мача срещу Рамос. На полуфиналите швейцарецът ще играе срещу номер 2 Анди Мъри (Великобритания).

Мъри победи представителя на домакините Ришар Гаске с 5:7, 7:6(3), 6:0, 6:2 след близо три часа и половина игра. Така той за четвърти път в кариерата си достига до полуфиналите на "Ролан Гарос". Първите два сета на срещата бяха равностойни, след което Мъри спечели 12 от последните 14 гейма и затвори мача. В първия сет Мъри поведе с 5:2, но загуби следващите пет поредни гейма и така Гаске поведе в резултата.

Във втората част номер 2 в световната ранглиста отново имаше аванс от 5:2, но допусна изравняване. В тайбрека той преодоля пасив от 1:3 и след шест поредни точки изравни сетовете. Мъри записа 11 аса и 40 печеливши удара в мача./БТА