Седемкратната шампионка Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на Уимбълдън за 14-ти път в кариерата си, след като победи испанката Карла Суарес Наваро с 6-2, 6-2 в мач от четвъртия кръг на надпреварата.

11-та поставена в схемата не срещна особени затруднения срещу 31-та в света Суарес Наваро и стигна до бърз успех за час и 3 минути игра, давайки само четири гейма на съперника си. Уилямс реализира общо пет пробива и загуби едва 15 точки на собствен сервис в целия двубой, като завърши срещата с 21 печеливши удара и 19 непредизвикани грешки. За място на полуфиналите Серина ще спори със своята сънародничка Алисън Риск, която по-рано днес изненадващо отстрани световната номер 1 Ашли Барти след победа в три сета.

За четвъртфиналите се класира и чехкинята Барбора Стрицова след успех над Елизе Мертенс от Белгия с 4-6, 7-5, 6-2. В следващия кръг Стрицова ще се изправи срещу местната фаворитка Джоана Конта или двукратната шампионка Петра Квитова. /БГНЕС