Бившата номер 1 в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния) стартира с победа на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Халеп, която в момента е 13-а в класацията на УТА, победи италианската Камила Джорджи с 6:4, 7:6(3) за 95 минути.

Румънката, която е полуфиналистка от 2015 година, направи пробив в деветия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част двете си размениха по два пробива, а в 12-ия гейм Халеп пропиля два мачбола. В тайбрека обаче тя доминираше и при 7:3 затвори мача.

Номер 9 в схемата Гарбине Мугуруса (Испания) постигна труден успех над Дона Векич (Хърватия) със 7:6(4), 7:6(5) за 2:18 часа.

Испанката, която е 10-а в световната ранглиста, преодоля пасив от 2:4 в първия сет, в тайбрека поведе с 5:2 и след 7:4 взе аванс в резултата.

Във втората част Мугуруса имаше преднина от 3:0, но допусна изравняване при 5:5. В тайбрека тя поведе с 5:3 и след 7:5 стигна до крайния успех.

В други мачове от първия кръг Лейла Ани Фернандес (Канада) елиминира хърватската квалификантка Ана Конюх със 7:6(3), 6:2, а Кристина Кучова (Словакия) победи Ан Ли (САЩ) със 7:5, 6:1,

Откритото първенство на САЩ тази година се провежда с фенове, след като миналата година беше без заради пандемията от коронавирус.