Поредна изненада на US Open. Първият ден на четвъртфиналите започна с отпадането на шампионката при дамите от 2017-а Слоун Стивънс.

Американката се представяше великолепно до този момент, но трябваше да преклони глава пред латвийката Анастасия Севастова.

Парещото слънце също повлия на Стивънс, която не успя да се приспособи към условията. Преди година Севастова загуби от американката, но сега взе реванш и за първи път стига до полуфиналите на турнир от Големия шлем.

Началото на мача бе равностойно, а в третия гейм Стивънс пропусна четири брейкбола. Севастова пък отвърна с пробив на свой ред, след което отново мина през тежък гейм, в който отрази три шанса за рибрейк. В края на сета дойде и още един пробив на 0 за 6:2.

Във втората част пробивите бяха много, но Севастова водеше през цялото време. След брейк за 5:3 Севастова сервира за мача и след три мачбола стигна до най-големия успех в кариерата си.

На полуфиналите латвийката очаква победителката от мача между Серина Уилямс и Каролина Плишкова.