Седемкратната шампионка Серина Уилямс (САЩ) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставената под номер 11 миналогодишна финалистка пласира 19 аса при победата над сънародничката си Алисън Риск с 6:4, 4:6, 6:3 след два часа игра.

Двубоят беше доста оспорван, като 37-годишната Уилямс навакса ранно изоставане от 1:3 гейма и стигна до обрат в първия сет.

Риск, която имаше 14 победи в 15 мача на трева пред сезона досега, стигна до изравняване с единствен брейк за 5:4 във втората част.

В третия сет Уилямс загуби подаването си на старта, но след това взе три поредни гейма. Риск изравни за 3:3, но до края не успя да вземе друг гейм и това се оказа решаващо. Уилямс пласира 49 печеливши удара срещу 25 на съперничката си, което в крайна сметка натежа.

Така тя влезе за 12-и път в топ 4 на "Уимбълдън", където очаква победителката от мача между Барбора Стрицова от Чехия и представителката на домакините Йохана Конта./БТА