Винъс Уилямс последва по-малката си сестра Серена във втория кръг на Откритото първенство след победа над германката Ангелик Кербер с 6:3, 6:3.

Винъс, шеста в схемата на турнира, започна вихрено в първия сет и спечели първите пет гейма. Последва отпускане и германката взе три поредни гейма. Уилямс запази самообладание и затвори първия сет с 6:3.

Кербер, която е номер 100 в световната ранглиста, поведе с 3:1 във втория сет и изпусна две възможности да направи 4:1.

28-годишната Винъс Уилямс изравни за 3:3, след което направи пробив за 4:3 и прекърши съпротивата на своята съперничка.

Докрая американката нямаше проблеми и приключи срещата за 80 минути.

По-рано в програмата втората в схемата Серена Уилямс се справи с лекота с китайката Юан Мън с 6:3, 6:2 за 75 минути игра.

Доста повече проблеми имаше номер 4 в схемата Елена Дементиева, която надделя трудно над Кристина Бароа (Германия) със 7:6 (7:4), 2:6, 6:1.

Рускинята започна лошо и губеше с 1:4 в първия сет, но успя да спечели след тайбрек със 7:4.

Във втория сет олимпийската шампионка загуби с 2:6, но успя да се мобилизира и в решителната част даде само гейм на съперничката си.

Катерина Бондаренко от Украйна поднесе изненада, отстранявайки деветата в схемата Агниешка Радванска (Полша) с 7:6 (9:7), 4:6, 6:1.