Поставеният под №4 Александър Зверев започна с много комфортна победа участието си на Уимбълдън. В мач от първия кръг германецът победи австралиеца Джеймс Дъкуърт в три сета - 7:5, 6:2, 6:0 след малко над час и половина игра.

През целия мач Зверев бе много постоянен като направи 6 пробива от 10 възможности, а в същото време не позволи на съперника да достигне до нито един брейкбол. По-труден бе единствено първият сет, в който Зверев пропусна три възможности за пробив в петия гейм. След това обаче проби за 6:5 и на свой сервис затвори сета. Втората част започна с пробив, а след това още един за 4:1 реши всичко.  В третия сет пък Дъкуърт тотално се предаде и набързо дойде и краят на двубоя.

Във втори кръг Зверев ще срещне Тейлър Фритц, който победи Лоренцо Сонего след 3:6, 6:3, 6:2, 6:2.

Ник Кириос премина през три тайбрек сета, но в крайна сметка успя да победи в четири Денис Истомин - 7:6(3), 7:6(4), 6:7(5), 6:3.

Ракета №1 на домакините Кайл Едмънд нямаше проблеми срещу друг австралиец в лицето на квалификанта Алекс Болт - 6:2, 6:3, 7:5.

Ернестс Гулбис пък е във втори кръг след пет сета с талантливия британец Джей Кларк - 4:6, 6:3, 7:6(3), 3:6, 6:4.