Водачът в схемата Рафаел Надал (Испания) преодоля колебливо начало и обрата аржентинеца Леонардо Майер с 6:7(3), 6:3, 6:1, 6:4.

Надал пропусна цели 13 възможности за пробив преди да успее да вземе подаването на съперника за първи път за 4:3 във втория сет. От този момент той спечели 11 от следващите 12 гейма по пътя си към успеха.

"Имаше известно напрежение, след като имах възможности за пробив в почти всеки гейм, но не успявах да ги реализирам. Бях поизнервен, но след като успях да постигна първия пробив, всичко се промени. Отпуснах ме, започнах да атакувам по-добре с форхенда и това ми донесе успех", коментира испанецът, който допусна половината от 26-е си непредизвикани грешки в първия сет.

Двукратният победител на "Флашинг Медоус" Надал ще играе в четвъртия кръг срещу Александър Долгополов (Украйна), който срази Виктор Троицки (Сърбия) с 6:1, 6:0, 6:4.

Шампионът от 2009 година Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) също продължава напред, след като надделя над 11-ия в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:3, 6:3, 6:4.

За място на четвъртфиналите поставеният под номер 24 Дел Потро ще играе срещу шестия Доминик Тийм (Австрия), отстранил Адриан Манарино (Франция) със 7:5, 6:3, 6:4. /БТА