Маркос Багдатис очаква победителя от мача Григор Димитров – Лукаш Лацко в третия кръг на Аустрелиън Оупън.

Кипърецът поднесе една от изненадите на деня, след като отстрани от надпреварата поставения под номер 20 в схемата Давид Гофен с 3:1 сета – 6:1, 6:4, 4:6, 6:0.

В първите два сета по 2 и 1 пробиви бяха достатъчни на ветерана за успеха, докато третият сет се разви доста странно. От общо 10 гейма, в 7 от тях имаше пробиви като в крайна сметка с такъв при 5:4 Гофен успя да се върне в двубоя.

В четвъртата част обаче Багдатис не остави никакви шансове на съперника и след 6:0 си осигури място в следващия етап.

Багдатис и Димитров са добри приятели като няколко пъти играха заедно на двойки, а освен това имат 6 мача помежду си. В тях категоричното предимство е в полза на българина с 5:1 победи. Единственият успех за Багдатис е на Уимбълдън през 2012-а, когато Григор се отказа поради болест при 5:7, 1:4.

Последната им среща бе през миналата година в Акапулко, където на осминафиналите Димитров победи с 6:1, 6:4, за да стигне до титлата в последствие. Двамата имат и двубой на австралийска земя – на полуфиналите в Бризбейн през 2013-а – 6:3, 5:7, 7:6(5) за хасковлията.