Ракета номер 1 на българския тенис Григор Димитров се наложи по убедителен начин над добрия си приятел Марко Багдатис с 6:1, 6:4 и по този начина спечели място на четвъртфиналите на турнира в Акапулко.

Двубоят, който продължи малко повече от час, започна по добър начин за българина. Гришо взе бърз аванс, правейки пробив – 2:0. В последвалите минути хасковлията затвърди доброто си представяне и в крайна сметка увеличи преднината си на 5:1, за да може да затвори сета при 6:1.

Вторият сет бе значително по-оспорван. Гришо отново поведе с 2:0, но именно в тези минути Багдатис оказа отпор. Кипърецът успя да изравни – 2:2. Последва пробив на българина за 3:2, а това сякаш бе един от преломните моменти за Димитров, който до края на срещата владееше инициативата. Резултатът стигна до 5:4 в полза на нашенеца, а сетът приключи при 6:4 за Григор Димитров.

Успехът бе пети в кариерата на Гришо срещу Багдатис от общо шест изиграни между тях мача.

На четвъртфиналите Димитров ще спори с Ернест Гулбис, който победи Давид Гофен.