Гуидо Пея се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания - Уимбълдън.

Поставеният под номер 26 аржентинец стигна до обрат срещу Милош Раонич (Канада) - 3:6, 4:6, 6:3, 7:6 (3), 8:6 за 3:44 часа.

Канадецът поведе за близо един час игра поведе с 2:0 сета и изглеждаше, че много лесно ще стигне до крайната победа.

В третият сет Раонич подаваше при 1:2 за Пея и се стигна до пробив на 15. Аржентинецът бе повече от убедителен до края на тази част и намали на 2:1.

Четвъртият сет бе повече от драматичен. Раонич проби за 5:3 и подаваше за мача. Пея получи три възможности за пробив и успя да се върне в мача от третия опит - 4:5. Последва гейм на 30 и резултатът бе изравнен за 5:5. В последствие и двамата бяха убедителни и се стигна до тайбрек. В него Раонич започна разколебано и не успя да намери себе си до края и се стигна до 7:3, и резултатът бе 2:2 сета.

В решителната част Пея отрази две възможности за брейк още в откриващото си подаване. Аржентинецът пропусна два мачбола при 6:5 в своя полза. При следващата възможност Пея не сгреши и ликува след 8:6.

За място на четвъртфиналите Гуидо Пея ще срещне Роберто Баутиста-Агут (Испания).

източник: Gulliver/GettyImages