Рускинята Анастасия Павлюченкова се класира за трети път в последните четири сезона за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. 28-годишната Павлюченкова стори това след успех с 6:7(5), 7:6(4), 6:2 над шампионката за 2016 година Анжелик Кербер от Германия.

Павлюченкова започна по-добре срещата в Мелбърн и поведе с 5:2 гейма в първия сет. Последва обаче отпускане в играта и и Кербер навакса двата пробива пасив, за да спечели първата част след тайбрек и 61 минути игра. Във втория сет играта на собствен сервис и при двете тенисистки бе много по-стабилна, но в последвалия нов тайбрек предимството бе на страната на Павлюченкова и тя изравни резултата след 7:4 точки. Това като че ли пречупи бившата водачка в световната ранглиста и Кербер бе в ролята на спаринг партньор партньор в последната част. Павлюченкова я спечели с 6:2, реализирайки три пробива само за 39 минути.

За място на полуфиналите Павлюченкова ще играе с друга бивша шампионка - испанката Гарбине Мугуруса. / БТА