Латвийката Елена Остапенко се класира без особени трудности за третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Във втория си мач от турнира шампионката от Ролан Гарос надделя над румънката Сорана Кърстя с 6-4, 6-4 за час и 30 минути игра.

Ранен пробив още в откриващия гейм на мача даде аванс на 20-годишната латвийка, който се запази до края на първия сет. Втората част бе далеч по-равностойна като двете тенисистки си размениха по няколко пробива. В крайна сметка Остапенко наложи волята си и след ново 6-4 да си гарантира място в трети кръг.

Там нейна съперничка ще е победителката от двубоя между Дария Касаткина (Русия) и Кристина Макхейл (САЩ).

В други мачове от днес четвъртата поставена Елина Свитолина от Украйна победи с 6-4, 6-4 рускинята Евгения Родина. /БГНЕС