След като световната №1 Наоми Осака отпадна от Ролан Гарос няколко часа по-рано, съдбата ѝ последва и 23-кратната шампионка от Големия шлем Серина Уилямс.

Тя отпадна след 2:6, 5:7 от младата си сънародничка София Кенин. Световната №35 изигра много смел мач и в нито един момент не се поддаде на емоциите срещу един от идолите си на корта, както и на освиркванията от трибуните.

Уилямс със сигурност помогна за сензацията с огромното количество непредизвикани грешки и така мечтата ѝ да изравни рекорда на Маргарет Корт от 24 титли от Големия шлем ще бъде отложен поне до Уимбълдън.

За легендата това е и най-ранно отпадане на турнир от Големия шлем от Уимбълдън 2014 насам.

Първита почивка в мача дойде при 2:1 за Уилямс, но оттам насетне Кенин спечели седем последователни гейма, довели до аванс от сет и 2:0 във втория.

Серина върна пробива за 3:3, но Кенин продължи да натиска съперничката и стигна до нов за 6:5. Сервирайки за мача, тя отрази брейкбол, след което вдигна победоносно ръце при втория си мачбол.

В следващия кръг Кенин ще срещне Ашли Барти, която победи лесно с 6:3, 6:1 Андреа Петкович.

Във втората седмица на Ролан Гарос пък ще има още една тийнейджърка. След Ига Швионтек до този етап достигна и Аманда Анисимова, която победи Ирина Камелия Бегу със 7:6(6), 6:4.

Испанката от молдовски произход Альона Болсова Задойнов, която е №137 в света, постигна най-големия си успех до момента след победа с 6:2, 7:5 над Екатерина Александрова. Именно тя ще бъде следващата съперничка на Анисимова.