Защитаващата титлата си Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.  Водачката в схемата Уилямс разгроми Елина Свитолина (Украйна) с 6:1, 6:1.

Срещата беше отложена с два дни заради дъждовното време във френската столица. Американката завърши мача с 6 пробива и 27 печеливши удара. В спор за място на полуфиналите Уилямс ще срещне Юлия Путинцева (Казахстан), която отстрани номер 12 в схемата Карла Суарес Наваро (Испания) със 7:5, 7:5. Швейцарката Тимеа Бачински също продължава напред в турнира.

Бачински, която е полуфиналистка от миналия сезон, елиминира Винъс Уилямс (САЩ) с 6:2, 6:4. След като загуби първите два гейма в мача швейцарката взе осем поредни, с което си осигури контрол върху мача.  Номер 9 в схемата Уилямс участва на "Ролан Гарос" за 19-и път в кариерата си. Със своите 35 години тя е най-възрастната участничка в женската схема. Бачински ще играе на четвъртфиналите срещу Кики Бертенс от Холандия.

Бертенс победи 15-а поставената в схемата американка Медисън Кийс със 7:6(4), 6:3 и за пръв път в кариерата си достигна до четвъртфиналите на турнир от Големия Шлем.  Номер 58 в световната ранглиста Бертенс направи пробив за 3:2 в първия сет, но още в следващия гейм загуби подаването си. След това се стигна до тайбрек, който тя спечели със 7:4 точки. Във втората част холандката нямаше проблеми и стигна до крайния успех. /БТА