Финалистката от 2002 година Винъс Уилямс се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Десетата в схемата Уилямс разгроми японката Куруми Нара с 6:3, 6:1 за 80 минути.

Нара започна добре и поведе с 3:1, но американката, която на 17 юни ще навърши 37 години, взе осем поредни гейма и 11 от следващите 12 по пътя си към обрата
Уилямс пласира 30 печеливши удара срещу само 6 на съпреничката си в двубоя.

Номер 23 Саманта Стоусър също продължава напред след успех над белгийката Кирстен Флипкенс с 6:2, 7:6(6) за 92 минути.

Вицешампионката през 2010 година Стоусър навакса пасив от 1:3 гейма във втория сет, а в тайбрека изоставаше с 3:5 точки, но все пак стигна до крайната победа.

Австралийката завърши с 33 печеливши удара срещу 17 на противничката си.

В третия кръг тя ще играе срещу квалификантката Бетани Матек-Сандс (САЩ), която победи 15-ата в схемата Петра Квитова (Чехия) със 7:6(5), 7:6(5) след малко повече от два часа игра.

Квитова, полуфиналистка през 2012 година, се завърна на корта в неделя, след като в края на миналата година беше нападната с нож от крадец в дома си в Простейов и трябваше да се подложи на операция заради наранявания на играещата лява ръка.

27-годишната чехкиня пропиля аванс от 4:2 гейма в първия сет, а в тайбрека поведе с 3:0 точки, но допусна обрат.

Във втората част 117-ата в класацията на УТА Матек-Сандс поведе с 3:1 гейма, но Квитова бързо изравни. В последвалия тайбрек чехкинята дръпна с 4:1 точки, но след това допусна две двойни грешки, включително и при първия мачбол на съперничката при 5:6 и това се оказа решаващо.

Олимпийската шампионка Моника Пуиг (Пуерто Рико) загуби от Елена Остапенко (Латвия) с 3:6, 2:6 и за първи път в кариерата си достигна до трети кръг на "Ролан Гарос".

Следващата съперничка на Остапенко ще бъде Леся Цуренко (Украйна), която надделя с 6:2, 6:2 над рускинята Екатерина Макарова.

Цуренко също за първи път ще играе в третия кръг в Париж, а осминафиналистката от 2011 и 2015 година Макарова беше далеч от играта, с която елиминирала на старта водачката в световната ранглиста Анжелик Кербер от Германия.