Рафаел Надал постигна най-убедителната си победа на Ролан Гарос изобщо. Това стана, след като в третия кръг на тазгодишната надпревара Краля на клея бе безкомпромисен срещу Николоз Басилашвили, позволявайки му да спечели едва един гейм в целия мач - 6:0, 6:1, 6:0.

Испанецът имаше нужда от малко над час и половина, за да си осигури мястото на осминафиналите, където ще има доста по-сложна задача. Негов съперник ще бъде Роберто Баутиста-Агут, който се справи също в три сета с Иржи Весели - 6:3, 6:4, 6:3.

Милош Раонич също е напред, след като изигра само сет срещу Гийермо Гарсия-Лопес, отказал се поради контузия при резултат 1:6, 0:1. Раонич е следващият съперник на Пабло Кареньо-Буста, който пък отстрани Григор Димитров.