Осемкратният шампион Рафаел Надал се класира за третия кръг на Ролан Гарос. Защитаващият титлата си Надал, който е поставен под номер 1 в основната схема, победи австриеца Доминик Тийм с 6:2, 6:2, 6:3 за 2:05 часа.

Тийм е един от най-обещаващите млади тенисисти на тура, а мачът се очакваше с голямо нетърпение предвид скорошната му победа над Станислас Вавринка. Австриецът обаче не успя да се противопостави на Краля на клея.

В третия сет 20-годишният Тийм поведе с пробив с 3:1, но Надал спечели следващите пет поредни гейма. Испанецът направи 7 пробива и 19 непредизвикани грешки срещу 41 за съперника си.

В третия кръг Надал ще играе срещу Леонардо Майер (Аржентина), победил Теймураз Габашвили (Русия) с 6:2, 4:6, 6:4, 6:4.

За номер 1 в света това бе 61-а победа от 62 мача на "Ролан Гарос". Единственото му поражение е в четвъртия кръг на турнира през 2009-а година от Робин Сьодерлинг (Швеция).